UMÓW SIĘ

NA WIZYTĘ

+48 666 933 933

TELEFON DO REJESTRACJI

Nasi specjaliści - Urologia

Katedra i Klinika Urologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Ul.Grzegórzecka 18,Kraków
zobacz profil
Fellow of the Europen Board of Urology starszy asystent oddziału urologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii
zobacz profil
Urologia
Dziedzina medycyny zajmująca się układem moczowo-płciowym; jego budową, fizjologią, schorzeniami (np. zapalenia, zaburzenia funkcji, ograniczona płodność, nowotwory), wadami patologicznymi w aspekcie endokrynologicznym, naczyniowym i operacyjnym oraz ich diagnozowaniem i leczeniem.

W przypadku mężczyzn dotyczy to wad członka, zbyt krótkiego wędzidełka, leczenia stulejki, zaburzeń prostaty, niektórych postaci impotencji.

Wielu mężczyzn pomimo problemów z oddawaniem moczu czy zaburzeniami funkcji seksualnych unika wizyty w gabinecie urologicznym, z powodu skrępowania. Tymczasem badanie jest proste i nieinwazyjne, a pozytywne skutki leczenia mogą znacznie poprawić jakość życia pacjenta.

Najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci do urologa to: choroby prostaty (gruczołu krokowego, stercza): przerost łagodny, zapalenie, rak; infekcje układu moczowego, dysfunkcja erekcji, kamica moczowa, nowotwory (jąder, nerek, pęcherza moczowego, prostaty) oraz zaburzenia trzymania moczu.

Rak prostaty jest jednym z najczęstszych nowotworów u mężczyzn w wieku podeszłym, a w Polsce to trzecia część zgonów na choroby nowotworowe. Guz ten rozwija się powoli, niekiedy bezobjawowo, dlatego tak ważne jest wykrycie go w fazie, w której można go skutecznie leczyć. Konieczne jest zatem regularne badanie gruczołu krokowego po 50 roku życia, lub wcześniej w przypadku zaburzeń w oddawaniu moczu.

Kolejną męską dolegliwością są zaburzenia erekcji, wiele z nich jest skutecznie i bezpiecznie leczonych. Proces starzenia się organizmu związany jest z obniżonym poziomem męskich hormonów płciowych produkowanych przez jądra. Towarzyszą temu obniżenie libido, osłabienie potencji, pogorszenie jakości życia i ogólnego samopoczucia, zmniejszenie sprawności fizycznej i intelektualnej, zaburzenia snu. Uzupełnienie niedoborów hormonalnych zaleconych przez urologa może mieć w tym wypadku kluczowe znaczenie.

Inne choroby układu moczowego to: odmiedniczkowe zapalenie nerek, kamica nerkowa, rak nerki, ostre toksyczne zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego, kłębkowe zapalenie nerek, wysiłkowe nietrzymanie moczu.


Najlepsza opieka medyczna pod znakiem SZANSA5

Jesteś zainteresowany/a konsultacją z naszymi specjalistami ?

+48 666 933 933

TELEFON DO REJESTRACJI

ZADZWOŃ

Rejestracja on-line
Wszystkie prawa zastrzeżone © SZANSA5 2019 designed by dotRED