UMÓW SIĘ

NA WIZYTĘ

+48 666 933 933

TELEFON DO REJESTRACJI

Nasi specjaliści - Urologia

Lekarz specjalista urologii. Pracownik Kliniki Urologii Onkologicznej, Narodowego Instytutu Onkologii - Oddział w Krakowie. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Szkolenie specjalizacyjne ukończył w Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Posiadacz prestiżowego tytułu FEBU (Fellow of European Board of Urology). Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Główne zainteresowania to: leczenie nowotworów nerki, pęcherza moczowego, prostaty i męskich narządów płciowych, zabiegi małoinwazyjne i laparoskopowe.
zobacz profil
Fellow of the Europen Board of Urology starszy asystent oddziału urologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii
zobacz profil
Urologia
Dziedzina medycyny zajmująca się układem moczowo-płciowym; jego budową, fizjologią, schorzeniami (np. zapalenia, zaburzenia funkcji, ograniczona płodność, nowotwory), wadami patologicznymi w aspekcie endokrynologicznym, naczyniowym i operacyjnym oraz ich diagnozowaniem i leczeniem.

W przypadku mężczyzn dotyczy to wad członka, zbyt krótkiego wędzidełka, leczenia stulejki, zaburzeń prostaty, niektórych postaci impotencji.

Wielu mężczyzn pomimo problemów z oddawaniem moczu czy zaburzeniami funkcji seksualnych unika wizyty w gabinecie urologicznym, z powodu skrępowania. Tymczasem badanie jest proste i nieinwazyjne, a pozytywne skutki leczenia mogą znacznie poprawić jakość życia pacjenta.

Najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci do urologa to: choroby prostaty (gruczołu krokowego, stercza): przerost łagodny, zapalenie, rak; infekcje układu moczowego, dysfunkcja erekcji, kamica moczowa, nowotwory (jąder, nerek, pęcherza moczowego, prostaty) oraz zaburzenia trzymania moczu.

Rak prostaty jest jednym z najczęstszych nowotworów u mężczyzn w wieku podeszłym, a w Polsce to trzecia część zgonów na choroby nowotworowe. Guz ten rozwija się powoli, niekiedy bezobjawowo, dlatego tak ważne jest wykrycie go w fazie, w której można go skutecznie leczyć. Konieczne jest zatem regularne badanie gruczołu krokowego po 50 roku życia, lub wcześniej w przypadku zaburzeń w oddawaniu moczu.

Kolejną męską dolegliwością są zaburzenia erekcji, wiele z nich jest skutecznie i bezpiecznie leczonych. Proces starzenia się organizmu związany jest z obniżonym poziomem męskich hormonów płciowych produkowanych przez jądra. Towarzyszą temu obniżenie libido, osłabienie potencji, pogorszenie jakości życia i ogólnego samopoczucia, zmniejszenie sprawności fizycznej i intelektualnej, zaburzenia snu. Uzupełnienie niedoborów hormonalnych zaleconych przez urologa może mieć w tym wypadku kluczowe znaczenie.

Inne choroby układu moczowego to: odmiedniczkowe zapalenie nerek, kamica nerkowa, rak nerki, ostre toksyczne zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego, kłębkowe zapalenie nerek, wysiłkowe nietrzymanie moczu.


Najlepsza opieka medyczna pod znakiem SZANSA5

Jesteś zainteresowany/a konsultacją z naszymi specjalistami ?

+48 666 933 933

TELEFON DO REJESTRACJI

ZADZWOŃ

Rejestracja on-line
Wszystkie prawa zastrzeżone © SZANSA5 2019 designed by dotRED