lek. med. Adela Justyńska

specjalista okulistyki
Fellow of the Europen Board of Ophthalmology ( FEBO )

W Krakowie ukończyła Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz odbyła szkolenie specjalizacyjne z okulistyki.
W 2014 roku uzyskała w kraju tytuł specjalisty okulistyki oraz zdała w Paryżu europejski egzamin European Board of Ophthalmology Diploma Exam uzyskując tytuł Fellow of the European Board of Ophthalmology ( FEBO ).
Umiejętności zdobywała na stażach i praktykach m.in w USA (TN), Wielkiej Brytanii (Londyn), Austrii ( Wiedeń) i Hiszpanii ( Alicante) a także w wielu ośrodkach w kraju. Autorka i współautorka publikacji w czasopismach medycznych w Polsce i za granicą.
Na co dzień związana z ośrodkami okulistycznymi w Krakowie.

Termin najbliższych konsultacji-informacje i rejestracja telefoniczna - tel. 666-933-933


Okulistyka - zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób oczu oraz zaburzeń widzenia. Najczęstsze problemy z którymi zgłaszają się pacjenci to zaburzenia refrakcji (nadwzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm, starczowzroczność) wymagające doboru odpowiedniej korekcji np. okularów.
Schorzenia okulistyczne pojawiające się najczęściej to m.in. zaćma, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD), jaskra, stany zapalne. Lekarz okulista współpracuje z innymi specjalistami w leczeniu pacjentów z m.in. cukrzycą, chorobami tarczycy, chorobami układu naczyniowego, chorobami stawów, chorobami neurologicznymi itd.